Na mezinárodní festival do Bratislavy přijeli soutěžit sboristé z celého světa (Jihoafrická republika, Bělorusko, Estonsko, Irsko, Rakousko, Polsko, Rumunsko a Česká republika).

Zpěváci Cantica laetitia soutěžili v kategorii Sakrální hudba a cappella, kde získali Zlaté pásmo za 97,25 bodů a stali se i vítězi této kategorie. Díky vysokému bodovému ohodnocení byl zlínský sbor oceněn i hlavní festivalovou Cenou Grand Prix pro sbory. Druhé Zlaté pásmo Cantica laetitia dostala v kategorii Komorní sbory dospělé.

„Mám radost, že se naše soutěžní vystoupení v obou kategoriích povedlo. Vážím si toho, že jsme získali cenu Grand Prix napříč kategoriemi, protože soutěžit s velkým 65členným sborem z Jihoafrické republiky bylo velmi náročné,“ sdělil sbormistr Josef Surovík.

Speciální cena pro sbormistra Josefa Surovíka

Mezinárodní šestičlenná porota soutěže v Bratislavě letos udělila i Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta, kterou získal sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík. „Ceny si velmi vážím a mám z ní radost. Je to pro mne uznání mé práce,“ dodal oceněný Surovík.

Zlínský sbormistr byl již dříve oceňován za své sbormistrovské umění. V roce 2009 byl oceněn národní Cenou unie pěveckých sborů - sbormistr-junior a v roce 2012 získal Cenu za příkladnou práci s mládežnickým sborem na FSU Jihlava. Josef Surovík také obdržel v září 2014 Cenu primátora města Zlína za práci sbormistra a za vynikající výsledky, které za deset let existence dosáhl se sborem Cantica laetitia.

Vítězný sbor chystá na Štěpána opět Vánoční koncert ve Zlíně

Cantica laetitia vystoupí 26. prosince v 17.00 v Kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích. Zlínští sboristé zazpívají tradiční oblíbenou Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby s orchestrem Collegium Musicum pod taktovkou Josefa Surovíka. Zlínský sbor uvede také skladby Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Gustava Holsta, Ērikse Ešenvaldse a dalších.

Jako host na koncertě vystoupí dětský pěvecký sbor Cantica Zlín pod vedením Terezy Surovíkové.

Vstupenky je možné objednat za výhodnější cenu v předprodeji na emailu: cantica.laetitia@email.cz. Cena lístků v předprodeji je 160 Kč/90 Kč (dospělí/děti 6 – 12 let). Vstupenky je možné sehnat i na místě za cenu 190 Kč pro dospělé (pro děti zůstává cena stejná).

Další informace o sboru Cantica laetitia

Oficiální YouTube kanál Cantica laetitia

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.