„Je to příjemná zpráva. Jsem za to velmi rád, a doufám, že to bude motivace do další práce,“ sdělil potěšený sbormistr zlínského sboru Josef Surovík.

V nominacích na Sbor roku se objevil Akademický pěvecký sbor VŠB Ostrava, Imbus, Musica Oeconomica Pragensis, Pěvecké sdružení ostravských učitelek a Ženský komorní sbor Vox novus z Českých Budějovic.

V kategorii dětských sborů byl pak oceněn Kvítek působící při ZUŠ v Dačicích. Sbormistr Kvítku Dačice Vítězslav Hergesel byl i kmotrem nového alba zlínského sboru, které vyšlo loni v říjnu pod názvem „Oj, oj, oj“.

V loňském roce Cantica laetitia zvítězila na mezinárodní soutěži pěveckých sborů IFAS v Pardubicích, získala 2. cenu na 26. ročníku výběrové soutěže Béla Bartók Choir Competition v Debrecenu, přičemž první cena nebyla udělena.

Sbormistr a zakladatel sboru Josef Surovík obdržel v září 2014 Cenu primátora města Zlína za práci sbormistra a vynikající výsledky, které za deset let existence dosáhl se sborem Cantica laetitia. Pak následovalo v říjnu vydání nového alba sboru. 

V letošním roce se hudební těleso pod vedením Josefa Surovíka chystá na další dvě mezinárodní sborové soutěže v zahraničí. V první polovině května Cantica laetitia odcestuje do Bosny a Hercegoviny na 15. ročník mezinárodního sborového festivalu v Prijedoru s názvem „Zlatna vila“ a v říjnu se sbor vydá do belgického Maaschmellenu.

Více informací o sboru na:www.canticalaetitia.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.