Návštěvníci si budou stavět své stavby ze známých stavebnic, ale úplnou novinkou na Festivalu stavebnic budou např. stavebnice Toypex, Gecco, Bio Bio, Teifoc, Klip Klap, kuličkodráha Hubelino a mnoho dalších.

„Festival se ve Zlíně koná už popáté a zájem návštěvníku se rok od roku zvyšuje. Stavebnice z nejrůznější materiálu podporují u dětí kreativitu, představivost a jemnou motoriku. Těší nás, že tato akce nemá v celé republice obdoby. Oblibu si vysvětlujeme tím, že logické hry a různé hlavolamy budí respekt, zatímco stavebnice osloví opravdu každého," uvedli organizátoři festivalu.

Dřevěné stavebnice domků, chaloupek nebo hradů představí zlínská společnost Walachia, které se na podobných akcích prezentuje jen velmi vzácně. Novinkovou řadu KOR představí značka GEOMAG. Tradiční švýcarský výrobce magnetických stavebnic přináší nový patentový systém, díky němuž si děti můžou vytvořit své vlastní originální stvoření. Nebudou samozřejmě chybět ani klasické magnetické tyčinky a kuličky.

Letošní novinkou bude Retro herna se stavebnicemi z mládí rodičů dnešních malých dětí. Ty si budou návštěvníci pamatovat zřejmě z mateřských školek. Zajímavostí však je, že se tyto stavebnice vyrábějí stále, jen pomocí modernějších technologií a většinou také za dobu své existence získaly pestřejší barvy a nové tvary. Chystáme stavebnice Seva, Cheva, Merkur, Céčka a další překvapení.

Pro nejmenší děti nebude chybět herna se stovkami papírových cihliček ke stavění. Větší variantu papírových cihliček nám představí Cihličky pro dětičky. Děti milují stavění a boření z velkých kostek. Cihličky umožňují postavit nepřeberné množství staveb a lze je využít i k různým pohybovým hrám.

Stavebnice značky MAKURA jsou určeny pro kluky i holky. Jedinečný a originální systém skládání umožňuje stavět stavby všeho druhu. Při hře s touto stavebnicí si dítě přirozeně rozvíjí fantazii, kreativitu a logické myšlení. Vše, co tyto sady stavebnic obsahují, je vyrobeno z kvalitního bukového dřeva a ze zdravotně nezávadných materiálů.

Na Festivalu bude možné na akci vidět také dřevěnou stavebnici PONY. Vývoj se datuje před rokem 1991, kdy akademický malíř Jaroslav Chadima vytvořil geniální hračku, která v sobě nese krásu přírodního bukového materiálu, a kromě jiného především rozvoj jemné a hrubé motoriky u dítěte.

Další zajímavostí budou Stavebnice hradů, které vyrábí slepovací stavebnice hradů Engelsberk z voňavého, masivního dřeva, které jsou svým vzhledem přírodní, jednoduché, kreativní a zároveň elegantní. Tato malá rodinná manufaktura z Valašska dnes nabízí několik typů stavebnic hradů.

Barevným lákadlem bude plastová stavebnice Sluban, která vyrábí sady kostiček a postaviček pro kluky i holky. Stavebnice je určena k sestavení, ale také je a kombinování různých částeček. Skládáním kostiček se u dětí rozvíjí zejména jemná motorika. Velkou výhodou je, že tyto stavebnice jsou k dostání za přátelské ceny.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.