Po jejich stopách se návštěvníci hradu mohou vydat už od 20 hodin, aby si na své přišly i rodiny s menšími dětmi. Bohatý program skončí hodinu před půlnocí.

„Autory zbrusu nového scénáře oblíbených nočních prohlídek jsou Hana a Tomáš Volkmerovi z Divadla loutek Ostrava. Chybět nebudou ani tradiční vystoupení šermířů či ohňová show před vstupem do hradu,“ uvedla Milena Dvořáková z pořadatelského Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Příběh dvou bratrů se začne před diváky odvíjet už před volným vstupem do hradních expozic. „Kramářská píseň zazní před bránou do hradu, na nádvořích se mezi šermířskými bitkami zastaví i oba hlavní hrdinové, císař Karel IV. v podání našeho kolegy zoologa Dušana Trávníčka a markrabě moravský Jan Jindřich ztvárněný muzejním pedagogem Petrem Hrabinou,“ prozradila Milena Dvořáková.

Po vyslechnutí tajného rozhovoru obou šlechticů na horním nádvoří se mohou zájemci vydat do všech hradních expozic a prohlédnout si interiéry plné překvapení na vlastní pěst. Obdivuhodné budou zejména věrné repliky historických kostýmů, vznešené dobové tance v malovaném sále nebo živé obrazy. V programu vystoupí skupiny historického šermu Berendal a Solutus, ohňová show Fuerza del Fuego, jejíž členové budou do setmění tančit s hedvábnými šátky. Mezi účinkujícími nebudou ani letos chybět pracovníci zlínského muzea.

Akce se koná za každého počasí. Vstupné na noční prohlídky je 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti do 15 let. Děti do tří let věku a ZTP mají vstup zdarma. Občerstvení je zajištěno.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.