Slavnostní ceremoniál se uskutečnil koncem května v prostorách zámku v Napajedlech a certifikáty a šeky byly předány vítězům v jednotlivých kategoriích třídění vysloužilých elektrozařízení za účasti radní pro životní prostředí a zemědělství Zlínského kraje, Margity Balaštíkové.

Soutěž je již tradiční součástí popularizačních aktivit na podporu třídění odpadů a předcházení jejich vzniku, které probíhají dlouhodobě a jsou výsledkem úzké spolupráce Zlínského kraje s kolektivními systémy.

Ocenění od společnosti ASEKOL za uplynulý rok získala obec Horní Němčí za celkový přístup ke zpětnému odběru elektrozařízení. Každý z obyvatelů Horního Němčí za sledované období odevzdal v průměru 4,1 kg vysloužilého elektra.

Stejné množství elektrozařízení vytřídili rovněž občané Koryčan, které tak zvítězilo ve své kategorii a získalo věcné ceny a finanční odměnu.

Prvenství za sběr drobného zařízení a baterií do červených kontejnerů si odneslo Staré Město, jehož občané vloni do speciálních stacionárních kontejnerů vytřídili průměrně 1 kilogram nepotřebného elektra a monočlánků.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.