Je to už deset let, co se v malé vesnici Hostišová u Zlína poprvé konala přehlídka folk a country hudby pod názvem Hostišovské folkové koštování. Festival vznikl z iniciativy místní folkové kapely Hostband, která se také pravidelně všech ročníků účastní jednak jako pořadatel a také jako účinkující.

Na festivalu už vystoupili ze známějších tváří např. Wabi Daněk, Pavel Dobeš, Jiří Dědeček, Jan Kryl, Josef Fousek a další i méně známé, ale kvalitní kapely a jednotlivci.

Během večera se sálem line neodolatelná vůně švestek, protože se ochutnává nejen kvalitní muzika, ale i zkapalněné plody z místních zahrad. Všichni účinkující na festival rádi vzpomínají, protože po vystoupení každý dostane na cestu malou placatku tohoto zdejšího elixíru.

Letos se návštěvníci akce můžou těšit na kapelu Poutníci z Brna, známou hlavně z nejslavnější sestavy s Robertem Křesťanem, bluegrassovou sestavu Soft and Easy z Olomouce, folkjazzovou Alibabu z Horky nad Moravou a na závěr jako vždy, domácí kapelu Hostband.

Festival proběhne v pátek 8. listopadu od 19:30 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.