„Zamilovanost – to je stav virózy podivně heroické i komické zároveň. Najednou jsme nemocní tak, že máme křídla a umíme létat a nevadí nám, že se zavřenýma očima narážíme do kostelních věží. Jako zamilovaní jsme okolí k smíchu, k pláči, může nám závidět, jsme dojemní - protože láska v nás je ještě ve stavu euforie, kdy skutečně cítíme, že žijeme,“ říká režisér Jakub Nvota, kterého zlínské publikum dobře zná. V minulosti s herci nastudoval například divácké hity Sluha dvou pánů nebo Splašené nůžky.

Stejnojmenný film byl oceněn sedmi Oscary a jeho divadelní adaptace z pera Marca Normana, zlínského rodáka Toma Stopparda a Lee Halla v londýnském West Endu nezůstala s úspěchem pozadu. Není divu – příběh velké lásky se tu proplétá nejen se životem nejslavnějšího dramatika všech dob, ale také se vznikem nejslavnějšího příběhu lásky – Shakespearova Romea a Julie. Příběh z divadelního zákulisí navíc koření humor i živoucí prostředí alžbětinské Anglie a činí z něj divadelní lahůdku.

„Ta hra je důmyslná směs fikce a skutečnosti, proto je tak dráždivá. Je v tom svoboda, láska a poezie,“ vysvětlil Nvota.

Diváci se mohou těšit na do detailu vypracované alžbětinské kostýmy i na živou renesanční hudbu. Jako muzikanti se na jevišti objeví také někteří herci, například Radovan Král bude hrát na trubku. Zajímavým zpestřením jsou zpěvy, tanec a šerm.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.