„Saturnin je kavárenská kniha, proto se to celé bude odehrávat v kavárně a herci se budou hodně pohybovat mezi stolky a diváky. Za poslední dva roky se inscenací Saturnina vyrojila spousta, ale v tomto bude ta naše jiná,“ vysvětlil.

Kostýmy, scéna i hudba budou ctít ducha první republiky. „Ve všech postavách bude rezonovat téma carpe diem, radosti ze života,“ prozradil Bártek, který už má za sebou nemalé televizní úspěchy, do širšího povědomí diváků vstoupil například díky komediálnímu seriálu Kosmo o fiktivním letu Čechů na Měsíc. Saturnin je pro něj první divadelní zkušenost. „Jsem si dobře vědom, že jsem dostal velkou důvěru. A že nemám střih, kterým bych mohl inscenaci zachránit,“ usmívá se.

Sluha Saturnin v podání Zdeňka Juliny dokáže s kamennou tváří a ledovým klidem řešit všechny trable, do nichž se postavy kolem něj, a často i díky němu, dostanou. Nevšední extempore popisuje jako Jiří Marek Příkazký. „Jsem moc rád za to, že jsme se při zkoušení se Zdeňkem Julinou potkali. Dlouho jsme si spolu tak nezahráli,“ svěřil se Marek Příkazký. Dále hrají Eva Daňková (teta Kateřina), Radovan Král (Milouš), Lucie Rybnikářová (slečna Barbora), Radoslav Šopík (Doktor Vlach) a Pavel Leicman (dědeček).

Atmosféru kavárny podpoří jako host klavírista Štěpán Holík.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.