Oficiálně to v pondělí odpoledne na tiskové konferenci oznámili představitelé Herecké asociace „Neberu Thálie jako soutěž, je to pro mě pocta,“ hodnotí úspěch Radovan Král. Ceny Thálie by podle něj neměly být bojem divadelníků, ale měly by sloužit jako přehled zaznamenáníhodných divadelních počinů. „Orestes je určitě role, která je zaznamenáníhodná. Jsem moc rád za příležitost spolupracovat s režisérem Pitínským,“ řekl oblíbený herec.   

Do užšího výběru činoherců nakonec postoupili Miloslav König (Divadelní společnost Masopust), Richard Krajčo (Divadlo Ungelt Praha) a Ivan Trojan (Dejvické divadlo Praha). Vítěze budeme znát v sobotu 23. března večer.  

Ceny Thálie, které se letos budou vyhlašovat už podvacáté, se udělují především za mimořádné umělecké výkony v uplynulém kalendářním roce, a to ve čtyřech oborech: v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečně-dramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebně-dramatickém žánru.  

Nejbližší repríza inscenace Oresteia se koná v pátek 25. ledna v 19 hodin ve Velkém sále zlínského divadla. Diváci mají možnost využít jedinečnou příležitost posadit se na jeviště a sledovat inscenaci z netradičního úhlu pohledu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.