Ošetření vysokovýkonným terapeutickým laserem (BTL HIL 12W) prospěje především pacientům s úponovými bolestmi jako tenisové lokty, patní ostruhy, svalová zranění a podobně.

„Ošetření laserem IV. třídy se děje ve speciálně odstíněné místnosti, v analgetickém nebo biostimulačním módu. Červeným navigačním světlem si terapeut kontroluje místo aplikace a díky velkému výkonu trvá sezení krátce, většinou do 10 minut. Do tkání je bezbolestně dodáno velké kvantum energie a analgetický efekt je okamžitý, biostimulační potřebuje čas, proto se oba módy kombinují,” popsal primář Rehabilitačního oddělení KNTB MUDr. Pavol Skalka a dodal, že se doporučuje provést čtyři až pět ošetření v průběhu několika dnů.

Zákrok by měl ordinovat lékař a vybavit nemocné žádankou. Ošetření může předepsat přímo i lékař rehabilitačního oddělení. Výkon není hrazen ze zdravotního pojištění, jedno sezení stojí 240 korun.

„Zájemci se nemusí předem objednávat, ideální je přijít ráno v pracovní dny v čase 6:45 – 7:00 hodin. Ošetření je bezbolestné a účinnost léčby velmi vysoká,” dodal primář Pavol Skalka.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.