Návštěvníků lázeňského města Luhačovic a blízkého okolí, kteří objevili kouzlo zimních pobytů za příznivé ceny ve špičkově vybavených hotelích a lázeňských domech, každoročně přibývá. Pro jejich informovanost, ale i širokou veřejnost,  připravila obecně prospěšná společnost Luhačovické Zálesí webovou aplikaci o běžeckých stopách v okolí Luhačovic, Slavičína a Velkého Ořechova.

Trasy jsou podrobně popsány včetně mapového doprovodu, nechybí údaje o výškovém profilu i aktuální informace o úpravě stop. 

„Nejsme zrovna vysokohorským prostředím, ale do nížin máme taky daleko. Když paní Zima pokryje naše louky i lesy bílou peřinou, neváháme a pro přívržence bílé stopy upravujeme krásné okruhy po našem Zálesí. Napojit se můžete hned v několika obcích regionu a nepochybně zážitek bude stát za to,“ tvrdí RNDr. Roman Kašpar, ředitel Luhačovské Zálesí, o.p.s.

Běžkaři se mohou při dostatku sněhu těšit na řadu kilometrů upravených stop po těch nejzajímavějších koutech v okolí Luhačovic. Po připravených trasách je možné se dostat například ke zřícenině hradu Světlova, ale také k monumentální věži kostela sv. Martina v Pozlovicích nebo objevit romantické výhledy v okolí Velkého Ořechova.

Aktuálně je stopa upravena mezi hotely Niva a Vega.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.