Samotná konference se pak uskuteční ve státní svátek – tedy 28. října. V průběhu odpoledne a večera se vystřídá devět řečníků, mezi nimiž nebudou chybět lékaři, sportovci, umělci, cestovatelé či ředitelé. Mottem tohoto ročníku zlínské konference TEDx je „malý, ale náš“.

„Myslíme si, že Zlín má stále kam růst. I dnes, když už zdaleka není mezinárodní centrálou, naše město stále vychovává obrovské množství talentovaných lidí. Stačí se podívat mezi designéry, filmaře nebo vědce. Věříme, že nastal čas začít ukazovat na lidi, kteří šli za svým snem. Takoví lidé jsou veřejnosti často skrytí, ale jejich příběhy by se daly vyprávět celé hodiny,“ popsal hlavní cíle konference jeden z hlavních organizátorů Jakub Jan Kučera s tím, že zlínský TEDx je sice stále ještě „malý“ co do možného počtu návštěvníků, ale v dalších aspektech je pro organizátory jako vlastní (podtitul náš), je inspirativní, je vymazlený…

Každý rok organizátoři hledají řečníky mezi osobnostmi z nejrůznějších oblastí lidské činnosti, které mají co říct a dokáží publikum nadchnout a inspirovat. Díky svým postojům, činům i životním zkušenostem přináší posluchačům inspiraci, motivaci i nejrůznější myšlenky. Letos mezi řečníky vystoupí: violoncellistka Terezie Kovalová, cestovatel v barevných ponožkách Dominik Ilichman, malíř lidského těla Radek Petříček, dětská onkoložka Lucie Hrdličková, ředitel Skautského institutu Miloš Říha, expert na komplexní přípravu vrcholových sportovců Vít Schlesinger nebo kněz, věnující se evoluční biologii a etice, Marek Orko Vácha

"Předprodej vstupenek začne v neděli 8. října. Platit lze platební kartou přes internet. Kapacita konference je ale velmi omezená, a je striktně dána licencí opravňující tuto konferenci pořádat. Cena vstupenky je 499 korun,“ dodal Jakub Jan Kučera. Ti, na něž se nedostanou vstupenky, však nemusí být smutní. Afterparty v kavárně ve Filmovém uzlu bude otevřena i veřejnosti, a také zde bude možné řečníky potkat a neformálně s nimi pohovořit. Z celé konference také organizátoři pořídí videozáznam, který umístí na internet, takže o obsah přednášek nikdo nepřijde.

Konference, které spadají pod licenci TED, se konají po celém světě. Jejich společným hlavním cílem je podporovat „myšlenky, které stojí za to šířit“ a zdomácněly i v Česku a na Slovensku. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.