Oficiální rozloučení s výstavou je naplánováno na čtvrtek 27. října, kdy jsou pro širokou veřejnost připraveny poslední dvě komentované prohlídky s autorkou výstavy Blankou Petrákovou. Uskuteční se v 10 a v 15 hodin.

„V ten samý den jsme na 16. hodinu připravili slavnostní křest publikace pro školy. Kniha se jmenuje stejně jako končící výstava – Příběhy hraběcích lázní a křest proběhne za účasti autora akademického malíře Michala Zemana,“ prozradila Blanka Petráková.

„Výstava poprvé od konce 2. světové války připomenula osudy hraběcí rodiny Serényiových, jejíž členové byli majiteli luhačovického panství téměř 350 let. Rozsáhlá zápůjčka z Národního památkového ústavu představila památky a umělecká díla, spojená s rodinou, z nichž se v Luhačovicích nic nedochovalo. Výstava měla velkou návštěvnost – shlédlo ji téměř 5 tisíc příchozích,“ uvedla autorka výstavy.

„Očekávala jsem větší zájem škol, naštěstí se ale muzeu podařilo vydat pracovní ilustrovanou publikaci, ze které se děti mohou učit o historii rodiny a osudech jednotlivých osobností, které formovaly podobu Luhačovic, i po skončení výstavy,“ dodala Blanka Petráková.

Výstavu doprovázela celá řada doprovodných programů, které významně zpestřily společenský život Luhačovic. Nejvýraznější byla květnová dvoudenní Barokní slavnost v parku. „To byla nejúspěšnější akce, která měla velký ohlas u veřejnosti. Vynikající byla spolupráce s místní ZUŠ. Rod Serényiových, stavitelů zámku, církevních památek a zakladatelů luhačovických lázní, byl touto slavností po zásluze uctěn, i když s velkým zpožděním,“ uvedla Blanka Petráková.

Velký úspěch měly i prázdninové barokní tvůrčí dílny, anebo zpestření výstavy – koutek, kde si návštěvníci mohli pořídit vlastními prostředky barokní podobiznu pomocí paruky, látek a zlaceného rámu. „Tato atrakce byla velmi oblíbená u dětí, ale také třeba přijel zájezd seniorů ze Zlína a minimálně polovina dam si nechala udělat barokní fotku. A ještě se u toho skvěle pobavily,“ dodala pracovnice muzea.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.