Eva Henychová je zlínská rodačka – zpěvačka, kytaristka, skladatelka i textařka v jedné osobě. Charismatická osobnost, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života.

Se svými recitály putuje po klubech, čajovnách, hradech, zámcích a kostelech, kde její něžná hudba a přemýšlivé texty nejlépe vyzní. Má své posluchače nejen v České republice, hrála už v Belgii, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Moldavsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Španělsku a na Ukrajině.

Nevyhýbá se ani akcím benefičního charakteru v domovech důchodců, v hospicích a psychiatrických léčebnách. Odehrála také již přes padesát koncertů pro odsouzené ve věznicích.

Zpěvačka, kterou si mnozí pamatují jako malou hubatou holku ze seriálu My holky z městečka, má za sebou více než patnáct set samostatných recitálů a vydala čtyři autorská alba Svítání (1996), Za stěnou z papíru (2000), Všechno je jinak (2004) a Sinaj (2010).

Vstupné na koncert je jednotné 60 korun a lístky se budou prodávat přímo na hradě v Malenovicích od 17.30 hodin v den koncertu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.