Calma, jejíž jméno hrdě nosí Luhačovický okrašlovací spolek, byla druhou manželkou zakladatele moderních lázní dr. Františka Veselého. Byla to inspirativní a na svou dobu velmi pokroková žena, jejíž bohaté dílo je dnes téměř zapomenuto.

„Okrašlovací spolek i muzeum si ovšem myslí, že stojí za připomenutí a že má co dát i dnešnímu publiku. Oslavy začnou v sobotu 3. září koncertem známých operních árií s názvem Nad hnízdy lidskými jsem zpívala v 19.30 hodin v Lázeňském divadle.

Divácky nejatraktivnější bude určitě nedělní program na kolonádě, určený široké veřejnosti – Kolonáda s Calmou. Od 15 hodin zde bude na programu kolonádní koncert s historickou módní přehlídkou. Poté bude následovat happening propagující verše Marie Calmy Veselé a oslava jejích 130. narozenin se členy okrašlovacího spolku – piknik se šampaňským před vilkou Lipovou,“ popsala za organizátory Blanka Petráková z Muzea luhačovického Zálesí s tím, že při deštivém počasí se celý program přesouvá do sálu Společenského domu.

Třetí, komornější akcí pak bude komponovaný pořad ve čtvrtek 8. září od 19 hodin v prostorách Muzea luhačovického Zálesí: Pro slávu svou jsem nepsala. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.