Výstavu Pátrání po místě od 10. února, kdy měla slavnostní vernisáž, zatím navštívilo kolem osmi tisíc lidí. „Výstava je velmi úspěšná, o tom svědčí spousta pozitivních ohlasů návštěvníků i fakt, že zámek Zlín vykázal za období leden až červenec oproti stejnému období loňského roku nárůst návštěvnosti o 3500 osob,“ potvrdila vedoucí obchodního oddělení muzea Milena Dvořáková a dodala:

„Taky mám radost, že se část výstavy přenesla i do výstavních prostor na zlínské radnici, kde jsou k vidění speciální interaktivní mapy dokreslované přímo návštěvníky naší výstavy i několik školních projektů, které výstava inspirovala. Je zřejmé, že téma zaujalo i pedagogy a (doufám) jejich žáky, kteří věnovali čas a síly dalšímu rozvíjení podnětů získaných či probuzených díky naší výstavě.“

Autorkami výstavy Pátrání po místě jsou muzejní pedagožky Pavlína Gutová, Ivona Habartová a Markéta Pavlištíková. Právě ony nechaly po zajímavých místech ve Zlíně pátrat muzejní odborníky – etnografy, historiky, archeology, geology, zoology a botaniky. Výstavu doprovázel i bohatý doprovodný program pro děti, mládež i dospělé návštěvníky.

V muzeu si zájemci rovněž mohou zakoupit za pouhých pět korun speciálního Průvodce po městě Zlíně – brožurku, která představuje různá, mnohdy na první pohled nenápadná zlínská zákoutí.

„Tištěný Průvodce funguje i samostatně, nezávisle na výstavě a může se stát zajímavým společníkem třeba při rodinných procházkách naším městem,“ uvedla autorka průvodce Pavlína Gutová.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.