Na hradě v Malenovicích se tím rozšíří nabídka pro návštěvníky. Již před hlavní letní sezónou Muzeum jihovýchodní Moravy nechalo opravit předhradí, ve kterém výletníci najdou nové sociální zázemí, útulnější pokladnu i automaty s občerstvením.

„Rozhodně máme zájem v úpravách dál pokračovat, momentálně probíhají jednání o možnosti zásadním způsobem opravit prostor před hradem tak, aby zde vznikl hezký odpočinkový prostor s možností pořádání různých kulturních akcí,“ prozradil ředitel muzea Antonín Sobek.

Přímo na hradě jsou pak k vidění zajímavé stálé expozice. Archeologická má název Hrady jihovýchodní Moravy, o majitelích zdejšího panství vypovídá expozice Šternberkové v Malenovicích a Pohořelicích a Řemesla ve starých Malenovicích pak představují jedinečnou formou inventář dílen zdejších řemeslníků včetně výrobků. Prohlídky o prázdninách běží bez polední pauzy každý den mimo pondělí od deseti do sedmnácti hodin.

Čekání na prohlídku hradu si zájemci mohou zkrátit v nedaleké Hájence, kde své místo našla expozice Dřevo – proutí – sláma.

Návštěvníci mohou také využít zvýhodněné vstupenky do obou objektů – hradu i Hájenky. „Úplně nejvýhodnější je pořízení naší novinky – sdružené vstupenky, která držitele opravňuje ke vstupu do hradu, Hájenky, expozic zlínského zámku a Obuvnického muzea za pouhých 130 korun, což je o dvacet procent méně, než kdyby si kupoval vstupenky zvlášť,“ doporučila Milena Dvořáková z obchodního oddělení muzea.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.