Oblíbená přehlídka moderního designu Zlín Design Week si i letos našla cestu do obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně. K vidění zde jsou funkční prototypy automobilů, motorek i dalších dopravních prostředků.

Projekt studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati tentokrát vsadil na téma Revoluce. „Revoluce je zde chápána jako inovace a krok kupředu, ale i inspirace ve výjimečných věcech z minulosti. Protože právě díky tomu mohou vznikat věci nové,“ vysvětlil ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Dominantami instalace v přízemí obchodního centra jsou historický vůz Porsche 914, clay model automobilu designéra Rostislava Zapletala z projektu Student car a model formule a několika motorek, které vznikly ve spolupráci Františka Dvořáka a firmy Kuberg. Nad hlavami návštěvníků je pak zavěšena expozice koloběžek Kostka.

Výstava pokračuje v prvním poschodí Zlatého jablka, kde si mohou návštěvníci prohlédnout designové návrhy motorek, zmenšené modely aut, motorky i dvou vrtulníků, a jedinečný Veloplan – městský jednomístný velomobil (šlapací tříkolka s aerodynamickou karosérií). 

Inspiraci z revolučního světa současného českého designu mohou návštěvníci Zlatého jablka načerpat od 29. dubna do 12. května po celou otevírací dobu obchodního centra.

Další informace na www.zlatejablko.cz

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.