Po téměř tříměsíční kompletní rekonstrukci byly před pár dny otevřeny nové moderní toalety pro zákazníky ve 2. patře Zlatého jablka vedle dětského koutku. Návštěvníci obchodního centra mají nyní k dispozici dvojnásobně větší plochu zázemí s více toaletami, novou vzduchotechnikou, bidetem, ale nově také maličkosti jako dávkovač na krémy nebo desinfekci na ruce. Vedení centra myslelo i na nejmenší a vybudovalo speciální sociální zařízení i přímo pro ně. 

Toalety jsou přístupné přes turniket za symbolický poplatek 5 Kč. „Chceme poskytovat návštěvníkům centra komfortní služby. Abychom udrželi prostory stále čisté, rozhodli jsme se posílit úklid a také zpoplatnit jejich použití,“ uvedl ředitel centra Jiří Kratochvíl a dodal, že úhrada toalet je možná jak mincemi všemi hodnot (které automat rozměňuje i vrací), tak bankovní kartou. Toalety pro handicapované občany jsou dostupné zdarma a přístupné díky Euroklíči, který mají vozíčkáři běžně k dispozici.

Větší pohodlí pro rodiče malých dětí zajišťuje i nová prostorná přebalovací místnost, kde mohou maminky využít kromě velkého přebalovacího pultu i vlhčené ubrousky. Děti zde mohou v soukromí na pohodlné sedací soupravě nakojit nebo nakrmit. Součástí místnosti je i kuchyňská linka s dřezem a mikrovlnnou troubou.

„Do těchto prostor se rodiče dostanou samozřejmě bez placení. Klíče od místnosti jsou k dispozici jako dosud v dětském koutku obchodního centra,“ doplnil Jiří Kratochvíl.

Bezplatné jsou také nové odkládací skříňky s elektronickým zámkem. Celková investice přesáhla 8 milionů korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.