Všichni fanoušci chemie, polymerů či potravinářských technologií by si rozhodně neměli nechat ujít první vědecký festival ve Zlíně. „V rámci oslav výročí naší fakulty jsme se s výzkumníky a akademiky rozhodli, že se s veřejností podělíme o svou badatelskou lásku, otevřeme se světu a posuneme hranice popularizace vědy zase o kousek dál,“ uvedl Roman Čermák, děkan Fakulty technologické.

Vědecký festival Zažij vědu, do kterého se zapojí celkem 77 vědců, nabídne veřejnosti 22 jedinečných workshopů z 6 oborů. K plánovaným tématům patří třeba Evoluce čokolády, Brouci na talíři, Molekulární gastronomie, 3D bio tisk a mnoho dalších. Dopolední blok workshopů je určený pro střední školy, odpolední pro veřejnost od 15 let.

Program je doplněn o projekci krátkých populárně-vědeckých filmů a přednášky 15 minut o vědě. Na nich se akademici z Fakulty technologické pokusí osvětlit současné vědecké problémy v pouhé čtvrthodině. Závěrem každého dne bude promítání celovečerního filmu s vědeckou tematikou.

16. dubna to bude česká premiéra snímku Veletrh vědy, který získal diváckou cenu na festivalu Sundance 2018. Britský film Potěšení z úspěchu o den později prozradí, jak může matematika pomoci k lepšímu světu a šťastnějšímu životu. Filmové projekce jsou výsledkem spolupráce fakulty s mezinárodním festivalem populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Promítané filmy jsou výběrem toho nejlepšího, co bylo na festivalu k vidění v posledních dvou letech.

Vědecký festival Zažij vědu proběhne v univerzitní budově U15 Univerzity Tomáše Bati (nová budova u autobusového nádraží). Vstup je zdarma, vědecké workshopy na základě předchozí registrace.

Další informace na www.ft50.cz/zazij-vedu

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.