Hranici 25 tisíc tun výkovků překonala poprvé v roce 2018 produkce průmyslové Kovárny VIVA. To jí zajistilo první příčku mezi českými zápustkovými kovárnami. Tržby narostly oproti roku 2017 o 322 milionů korun a dosáhly výše 1,7 miliardy Kč. K odběratelům zápustkových výkovků z různých druhů oceli patří významné světové firmy jako Bosch, Scania, ZF Group, Poclain Hydraulics nebo Linde.

„Vše se nám podařilo díky naší společné práci, oživení průmyslu, navýšení počtu realizovaných projektů i investicím ve výši 141 milionů korun,“ sdělil František Červenka, výkonný ředitel a předseda představenstva Kovárny VIVA.

„Nejdůležitější oporou je však náš tým. Bez kvalitních, šikovných a technicky zdatných kolegů by nebylo možné takových výsledků dosáhnout,“ dodal. Kovárna VIVA proto na rozvoj zaměstnanců klade dlouhodobý důraz, o čemž svědčí například 2. místo v ocenění Zaměstnavatel regionu 2018. Spolupracuje také se středními i vysokými školami na rozvoji technicky založených studentů.

Úspěch by nebyl možný ani bez pravidelných investic do modernizace výroby. Kovárna VIVA vsadila na robotizaci a automatizaci, za posledních osm let pořídila již dvacet robotů. Aktuálně spustila další linku se dvěma roboty a v plánu je nákup minimálně dalších šesti do roku 2020. „Robotizace významně ulehčuje lidem práci, zvyšuje jejich produktivitu a tím i konkurenceschopnost firmy,“ doplnil František Červenka.

Také pro rok 2019 jsou připraveny nové projekty, v plánu je zvýšení kapacity výroby, modernizace zařízení a další investice v celkové výši 250 milionů korun. Po dvou letech výrazného růstu očekává Kovárna VIVA pro rok 2019 stabilizaci a tržby na podobné úrovni jako v loňském roce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.