Více než tříměsíční program je určený pro všechny běžce, bez rozdílu výkonnosti. Na účastníky čeká profesionálně sestavený tréninkový plán, individuální konzultace s trenérem Bohuslavem Komínem, speciální měření INBody, možnost účastnit se pravidelných výběhů, speciální týmové triko a běžecké boty Saucony od prodejny Best4Run z Přerova nebo třeba 20procentní sleva na nákup v síti sportovních prodejen Hervis.

„Především ale půjde o 4 společné běžecké tréninky se zaměřením na běžeckou techniku, běžeckou abecedu, běžeckou rozcvičku a běžecký strečink,“ uvádí kondiční trenér běhu Bohuslav Komín a dodává: „První z tréninků, pod dohledem samotného Miloše Škorpila, se uskuteční v termínu 25. února na Stadionu mládeže ve Zlíně. Jeho cílem bude zdokonalit běžeckou techniku, vyladit tempo a naučit se využít potenciál skupiny.“

Kapacita běžeckého kempu je 20 účastníků. Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím webu http://www.zlinskypulmaraton.cz/article/priprav-se-na-festivalovy-pulmaraton-s-bezeckou-skolou-zlin, kde také naleznou další podrobné informace a termíny společných tréninků.

3. ročník Festivalového půlmaraton MONET+ Zlín 2018 se uskuteční v sobotu 2. června a bude opět atraktivní tečkou za bohatým programem 58. Zlín Film Festivalu. Do závodu, který pořádá společnost FILMFEST, s. r. o společně s Běhy Zlín, se mohou běžci přihlašovat již nyní. Do 15. března platí zvýhodněné startovné, jehož součástí je kromě dalších výhod i kvalitní funkční tričko zdarma.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.