Bistrotéka Valachy se nachází v nově zrekonstruovaném baťovském Obchodním domě v centru Zlína. Originální a na Moravě unikátní je tím, že propojuje několik gastro provozů na jedno místě. Rozkládá se na dvou patrech obchodního domu na 800 metrech čtverečních s panoramatickým výhledem na Zlín.

„Jádrem podniku je bistro restaurace s nabídkou snídaní, obědových menu a večeří, propojená s obchodem s vybranými produkty a vlastní pekárnou kvasového chleba. Klidnější posezení skýtá kavárna s cukrárnou a o patro níž v závěru tohoto týdne otevřeme ještě Lounge Bar 1931 a originální kornuterii s nabídkou slaných i sladkých pochutin s sebou v papírových kornoutech. Chystáme také doprovodné akce. Tou první bude 24. prosince mimořádná nabídka šnečích specialit, připravujeme i kurzy vaření,“ uvedl generální ředitel Resortu Valachy a současně šéf Bistrotéky Valachy Tomáš Blabla.

Bistrotéka Valachy zaměstnává celkem 70 lidí. „Otevírat takto rozsáhlý gastro podnik s tak velkým množstvím personálu prakticky všech profesí od pekařů a cukrářů přes obsluhu až po kuchaře nebylo v současné situaci na trhu práce jednoduché. Personální kampani jsem se věnovali téměř půl roku předem,“ dodal Tomáš Blabla.

V nejbližší době rozvine Resort Valachy své aktivity i v domovských Velkých Karlovicích, kde 26. prosince otevře v pořadí již čtvrtý hotel - Pod Javorem. Ten se nachází 200 metrů od Wellness hotelu Horal.

„Hotel Pod Javorem má tradici, řadu let nabízel jednodušší a levnější typ ubytování ve standardu dvou hvězd a díky poloze u sjezdovky a cyklostezky Bečva byl využíván zejména pro školní pobyty a lyžařské kurzy. Bývalí provozovatelé se rozhodli s odchodem do důchodu podnikání ukončit, převzetí hotelu bylo víceméně logickým krokem. V minulých měsících jsme provedli nezbytné práce a úpravy v ubytovací části, standard ubytování zachováváme. Hotel je zavedený, již máme rezervace lyžařských školních pobytů na zimu, většina termínů je obsazena,“ doplnil Tomáš Blabla.

Hotel Pod Javorem nabízí celkem 50 lůžek, o jeho chod se stará 6 zaměstnanců. Společně s dalšími hotely resortu se celkový počet lůžek Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích zvýší na 350.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.