Udílení cen MasterCard Obchodník roku 2015 se uskutečnilo při galavečeru konference Retail Summit v Praze. Každoročně jsou při této příležitosti oceňovány zákaznicky nejvýše hodnocené obchodní společnosti v ČR. Letošním absolutním vítězem se již potřetí stala IKEA Česká republika. Vyhlašovány jsou i dílčí ceny v oborových kategoriích a také Osobnost českého obchodu.

Tuto speciální kategorii vyhlašuje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR. Je určena pro osobnost, která „výjimečným a pozitivním způsobem ovlivnila sektor obchodu či jeho část“. Nominace na ocenění předkládají a poté svými hlasy rozhodují o vítězi lidé z praxe - odborníci českého maloobchodu.

„Velmi si vážím vítězství v této soutěži, protože je vnímám jako ocenění dlouholeté práce celého našeho velkého týmu více než 1200 spolupracovníků, a zejména způsobu a stylu, jakým k této práci přistupujeme,“ uvedl v reakci na udělení ceny Daniel Večeřa.

Generální ředitel firmy HP TRONIC byl oceněn za schopnost skloubit a koordinovat funkční model firmy, která „patří ke špičce v ČR a podniká v rozdílných oborech - maloobchodu a velkoobchodu elektro, cestovním ruchu a prostřednictvím společnosti ETA také ve vývoji a výrobě elektrospotřebičů“, dále také za „korektní jednání, které se dnes již pomalu vytrácí, osobní a lidský přístup k zaměstnancům a angažovanost v sociální oblasti.“

Kategorie Osobnost českého obchodu je v rámci Obchodníka roku vyhlašována od roku 2010. Dosud byli tímto titulem oceněni ředitelé či jednatelé čtyř úspěšných společností - IKEA, DM DROGERIE MARKT, MALL.cz a řetězce Globus.

HP TRONIC je česká společnost s více jak 25letou tradicí. Prostřednictvím značek Euronics a Kasa.cz zaujímá přední místo na trhu domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů v ČR a prostřednictvím e-shopu Hej.sk také na Slovensku. Od roku 1996 HP TRONIC podniká také v oblasti cestovního ruchu - provozuje Resort Valachy s hotely Lanterna, Horal a Galik, Ski areálem Razula, Golfovým hřištěm Horal a další nabídkou služeb a aktivit ve Velkých Karlovicích. Od roku 2011 patří do skupiny HP TRONIC společnost ETA, která na trhy řady evropských zemí uvádí nejen výrobky značky ETA, ale i značek Valera, GoGEN, JVC nebo Hyundai.  

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.