Akce zahrne celkem tři desítky přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu z pohledu lékařů i sester. 

Sekce pro nelékařské zdravotnické pracovníky se letos zaměří například na téma celiakie, výživy a spánku, obezity, klystýru, ale třeba i aktuálních spalniček. Pro lékaře pak budou připraveny přednášky na téma využití vitaminu D v gastroenterologii, fekálních mikrobiálních transplantací či endometriózy.

Mezi přednášejícími přitom budou zastoupeni jak zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí, tak i odborníci z dalších zařízení, zejména pak fakultních nemocnic v Brně či v Olomouci.

„Byť je letošní ročník již čtyřiadvacátý, stále nacházíme nová témata, nové postřehy z praxe i nové poznatky, což by nebylo možné bez spolupráce s kolegy z jiných nemocnic, kteří jsou v našem oboru špičkami. Nesmírně mě těší, že si Rožnovský gastroenterologický den získal mezi odborníky na gastroenterologii skvělou pověst, díky níž se k nám zdravotníci stále a rádi vracejí,“ uvedl MUDr. Martin Liberda, primář gastroenterologického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, který je zároveň garantem odborné konference.

Letošní ročník Rožnovského gastroenterologického dne proběhne v pátek 31. května od 9 hodin v Hotelu Eroplán v Rožnově pod Radhoštěm a potrvá zhruba osm hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.