Posledních 35 lůžek bude dodáno během letošního roku na gynekologicko-porodnické oddělení.

Starší postele již neodpovídaly standardním požadavkům. „Nová moderní polohovací lůžka s antidekubitními matracemi přinesla pacientům především vyšší komfort a pohodlí. Dokončení modernizace lůžkového fondu pro nás znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Přidanou hodnotou je taktéž zmírnění fyzické zátěže u personálu,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová.

S obměnou nemocničních lůžek začala nemocnice v roce 2012, kdy zakoupila 28 kusů lůžek na oddělení následné péče. V dalších letech se lůžkový fond postupně dále modernizoval, kdy například v létě loňského roku bylo pořízeno 71 moderních lůžek pro oddělení chirurgie a rehabilitace, 4 speciální lůžka na anesteziologicko-resuscitační oddělení a 6 lůžek na multidisciplinární jednotku intenzivní péče. V březnu tohoto roku se pak nemocnice dočkala dalších 46 kusů elektricky polohovatelných lůžek pro obě interní oddělení v hodnotě téměř 2 miliony korun.

Kvalitní lůžka jsou přitom základem zvyšování kvality poskytované péče. „Lůžka jsou vhodná také pro pacienty s vyšší hmotností nad 200 kilogramů i pro lidi s vyšší postavou. Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka. V rámci provádění bariatrických operací spatřujeme výhodu i v pořízení dalších dvou lůžek pro bariatrické a obézní pacienty s nosností do 320 kilogramů,“ dodala Mgr. Jana Pelikánová.

Důležitá je přitom i kvalita matrací, které pacientům mohou zpříjemnit pobyt na lůžku. Díky speciálním zdravotním matracím s antidekubitním jádrem se sníží riziko vzniku dekubitů (proleženin), což jsou různě rozsáhlé rány vznikající především u dlouhodobě ležících pacientů.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.