Nový zvedák zajišťuje optimální oporu klientů v nejrůznějších ošetřovatelských situacích. Zajistí pohodlný a bezpečný přesun pacientů různých velikostí, od pediatrických až po obézní osoby.

Hlavní výhodou nového zvedáku je snadná ovladatelnost i v prostorách pacientského pokoje. Možnosti využití jsou pak jak na ty nejběžnější situace při zvedání a polohování, tak i při přesunu pacienta například mezi lůžkem a vozíkem či křeslem, na toaletu, či při nutnosti zvednout pacienta z podlahy po nenadálém pádu.

„Nový pacientský zvedák pomůže ošetřovatelskému personálu oddělení následné péče II. při každodenních úkonech, ať už se jedná o polohování, hygienu a koupání či přesunu pacienta na vyšetření. To vše nám zajistí významnou pomoc a usnadní personálu manipulaci s imobilními či částečně mobilními pacienty,” shrnula přínos nového vybavení hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová.

Výhody přináší nové vybavení jak pacientům, tak personálu. Zvedák zajišťuje bezpečnější pracovní prostředí při každodenních úkonech, jako jsou přesuny pacientů a jejich zvedání. Výhodou je jeho flexibilita, která dovoluje snadno měnit závěsná ramena, a také stabilita, kdy systém u závěsných ramen zabraňuje rozhoupání pacienta ve vaku během přesunu. Vynikající stabilita tak umožňuje zvedání i těžších pacientů.

Zvedák je vybaven elektrickým zvedáním a spouštěním ramene zvedáku a mechanickým rozšiřováním šířky základny. Má současně tři nastavení výšky na stojanu zvedáku za účelem optimálního zvedacího intervalu pro různé typy zvedání. Výhodou je ruční ovladač, pomocí kterého je za využití šipek možné zvedat či spouštět pacienta. Jeho stabilita a spolehlivost z něj činí zvedák pro náročné provozy v rámci ošetřovatelských a lékařských intervencí. Maximální nosnost je 160 kg a pořizovací cena byla více než 160 tisíc korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.