Ve Vsetíně se od čtvrtek 18. 8. do soboty 20. 8. uskuteční 6. ročník multižánrového křesťanského festivalu UNITED.

Mezi novinky letošního ročníku patří změna místa hlavní scény. Ta se v minulých ročnících nacházela v hlavním sále místního domu kultury. Díky podpoře města Vsetín se hlavní scéna přesouvá na Dolní náměstí a festival se stává open-air akcí. 

Dům kultury bude přesto hrát důležitou úlohu. Bude se v něm nacházet druhá scéna a prostory pro přednášky. Pouliční scéna nazvaná Street scéna pro umění, talk show, dětský program a sporty se bude nacházet před domem kultury. Filmová a divadelní scéna budou v kině Vatra.

Letošní ročník festivalu bude hostit interprety jak z domácí, tak ze zahraniční scény. Mezi hlavní zahraniční hosty patří oregonská skupina Kutless, která v Česku vystoupí poprvé, kalifornská kapela Divine Attraction, britský rapper Faith Child, maďarská formace Altarive a mezinárodní sestava Symphony of Nations.

Z česko-slovenské křesťanské hudební scény se posluchačům představí kapely Adam Bubík, Adonai, eSPé, Jindra Černohorský, Lámačské chvály, Maranatha Gospel Choir, Noemiracles, Nenadarmo, Safenat Paneach, Simona Martausová, Tretí deň, The Neons, Willsons a další.

Festivalové promluvy se letos ponesou v duchu motta „Nesmrtelný“. Organizátoři k jeho výběru uvádějí: „Každý člověk, mladý či starý, párkrát v životě prožil záblesk věčnosti. Bylo to ve chvílích, kdy se setkal s někým, koho miloval, ve chvílích, kdy se setkal s krásou. Když držel v náruči malé dítě či objímal milovanou bytost, nebo když pozoroval západ slunce či viděl nádhernou duhu. Doteky lásky a krásy nevydrží, ale přesto kdesi hluboko v sobě toužíme, aby obojí neskončilo, aby to trvalo dál. Tato touha směruje k hledání čehosi nekonečného a nesmrtelného. Co to ale je? Je to láska? Krása? Ale jaká? Kde?“

Součástí programu je 20 seminářů a 20 workshopů. Přednášejícími, kteří je povedou, jsou: Andrea Jarošová, Dave Petty, Dita Targoszová, Jakub Limr, Janette Oubrechtová, Julo Slovák, Ondřej Szturc, Pavel Hošek a další.

Vstup na hlavní scénu na Dolním náměstí a street scénu před domem kultury je zdarma. Ostatní program je placený. Akci pořádá zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. ve spolupráci se vsetínskými církvemi.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.