Moderní inkubátor je určený k ošetřování novorozenců, včetně nedonošených dětí s nízkou porodní váhou. Tyto děti nemají vždy optimálně účinnou a zralou vlastní termoregulaci.

„Využitím inkubátoru se předchází podchlazení dítěte, a tím nedochází ke zhoršení celkové stavu miminka. Moderní přístroj nabízí i další funkce, jako je změna složení směsi plynů, kterou dítě vdechuje a udržování potřebné vlhkosti prostředí. Všechny důležité parametry inkubátoru jsou hlídány pomoci alarmů,“ vysvětluje primář novorozeneckého a dětského oddělení MUDr. Libor Slováček s tím, že pořízený přístroj je jedním z nejmodernějších inkubátorů vůbec, který splňuje ty nejnáročnější podmínky jak pro nejmenšího pacienta, tak pro zdravotnický personál. 

„V současné době je na oddělení pět kvalitních inkubátorů, které plně vyhovují podmínkám v péči o miminko,“ doplnila staniční sestra Bc. Irena Stromšíková s tím, že délka péče o novorozence v inkubátoru je individuální.

„Faktorů ovlivňujících dobu pobytu v inkubátoru je řada, odvíjí se od gestačního týdne, porodní váhy, průběhu poporodní adaptace a termostability novorozence,“ uvedl MUDr. Libor Slováček. 

V posledních letech se v Nemocnici Valašské Meziříčí narodí okolo jednoho tisíce miminek. Inkubátory se na novorozeneckém oddělení využívají přibližně u 20 procent všech novorozenců ročně. „Právě získaný přístroj spolu s výborným týmem profesionálů na našem oddělení nám pomůže i nadále zajištovat vysokou kvalitu péče a ty nejlepší podmínky pro nejmenší pacienty,“ uzavřel primář MUDr. Libor Slováček. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.