„Jízda na skútru je srdcová záležitost. Zkusit by si to měl každý, kochat se při jízdě krajinou, navíc tou naší, valašskou, to je slast,” řekl organizátor akce Radek Rebroš.

I když se počasí opravdu nepředvedlo a přišly slibované přeháňky, účast na srazu skútrů si nenechalo ujít spousta skútristů a skútristek nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska, Polska nebo Rakouska. „Myslím si, že špatné počasí nám paradoxně pomohlo v utužení kolektivu. Je tu cítit přátelská, až bratrská atmosféra,” dodal Rebroš oblečený pro tuto speciální příležitost ve valašském kroji.

Po ranním občerstvení u skútristy Kristiana v jeho obchůdku s výbornou kávou a sorbetem se v sobotní poledne začalo rožnovské náměstí naplňovat stroji všech barev a tvarů, a že bylo na co se koukat. Některé kousky byly i ze 70. let.

Vyjížďku po krásách Valašska zakončili skútristi na Prostřední Bečvě, kde v areálu místního výletiště vytvořila parádní atmosféru kapela Koridor. Během večera byly vyhlášeny výsledky soutěže O nejlepší zvuk a O nejhezčí skútristku a vítězové obou kategorií se mohli těšit z lístků na letošní Moto GP, které věnovala společnost Robe.

Skútristi přispěli na Libušín

Nedělní výjezd na Pustevny a následně do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm byl ve znamení Libušína. Během celé akce si mohli účastníci i návštěvníci srazu zakoupit samolepku s motivem Libušína a podpořit tak jeho obnovu. Na konto obnovy Libušína bylo díky skútristům připsáno 2858 Kč.

Sraz byl tak stylově zakončen a organizátorům patří velký dík, stejně jako firmám, které se rozhodli akci podpořit: Město Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě, Robe, Dioflex, Reality Kocourek, HV Free, Mai Cafe, Reklamarožnov.cz, Dolda Trans, Storica Enotria, hotel Soláň, Lotus Grill, Unipar a další. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.