Vsetínské kulturní léto představí celkem sedm hudebních interpretů a kapel různých žánrů. Na každou hudební produkci bude od 20.30 hodin (Pod Smrky) nebo od 21.30 hodin (Dolní náměstí) navazovat letní kino.

První letošní koncert Vsetínského kulturního léta se uskuteční ve čtvrtek 12. července od 19.00 hodin Pod Smrky. Milým hudebním hostem bude Jitka Šuranská & Petr Uvira: Sudetsko-slovácké hudební cuvée. Setkání dvou hudebních osobností a také dvou hudebních světů, tak by se dalo charakterizovat propojení dvou zkušených muzikantů, kteří pocházejí z úplně odlišného prostředí, dosud hráli naprosto odlišnou hudbu, mají zcela odlišné kořeny, ale vnímají a cítí velmi podobně.

Po koncertu bude od 20.30 hodin následovat lení kino Zkrátka kraťas, pásmo 11 krátkých animovaných filmů ze 6 zemí. Kromě dvou „domácích“ zástupců také Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska.

Další červencové čtvrtky na Dolním náměstí pro vás budou hrát vsetínští Gympleři nebo čtyřčlenná pražská kapela Cold Cold Nights kolem Jakuba Jiráska, která se zvukově pohybuje na pomezí post rocku, indie folku a ema.

V srpnu Vsetínské kulturní léto přivítá trio špičkových hudebníků z Manchesteru, které funguje od roku 2012 pod názvem Western Valley Hotclub. Stylově se dá jejich repertoár charakterizovat jako gypsy jazz/western swing a slyšet jsou i vlivy country či bluegrassu. Kvalitu jednotlivých členů dokazují např. ocenění Britský country muzikant roku 2010 pro Simona Bradyho a 2011 pro Gaynor Sutcliffe.

Dále se představí pop-soul-jazz-funky formace Naty and Gents z Valašské Polanky, nebo písničkářka Kaya (mystical folk) z podhůří Jizerských hor, která se objevuje na české folkové scéně třetím rokem, i když rámec folku přesahuje svým projevem, texty i používáním looperu ve své hudbě.

O hudební tečku léta se postará 30. srpna místní kapela Veselá bída, která se od svého počátku drží netradičního pojetí tradičních lidových písní.

Koncerty Vsetínského kulturního léta a promítání letního kina se uskuteční jen v případě příznivého počasí, koncerty Pod Smrky budou za špatného počasí přesunuty do Restaurace DK.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.