Eva Dřízgová-Jirušová, která patří k vyhledávaným pěvkyním koncertního i operního repertoáru, přednese za doprovodu klavíru výběr z české i světové tvorby.

Vystudovala zpěv na konzervatoři v Brně. Sólovou dráhu začala v Moravském divadle v Olomouci, od roku 1985 je sólistkou Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Často vídáme její jméno na plakátech českých kulturních metropolí v souvislosti s kantátovými či oratorními koncerty, v písňových recitálech, atd. Je stálým hostem na scénách ND Praha a Státní opery Praha, pohostinsky také vystupuje v ND Brno a v dalších operních domech.

Zpívala téměř ve všech evropských zemích, ale také v Japonsku s Tokijským symfonickým orchestrem. Jedním z vrcholů její kariéry bylo hostování ve slavném milánském Teatro alla Scala.

Z řady věhlasných orchestrů, s nimiž spolupracovala, jmenujme alespoň Mnichovskou filharmonii a Filharmonii v Kolíně nad Rýnem. Je dvojnásobnou nositelkou Ceny Thálie. První Thálii získala v roce 1996 za roli Mimi v opeře Bohéma od Giacoma Pucciniho, druhou v roce 1998 za roli Melisandy v opeře Claude Debussyho Pelleas a Melisanda.

Ostravská sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová je nejenom jednou z nejvýraznějších uměleckých osobností tuzemské operní scény, ale také vyhledávanou hudební pedagožkou. Od roku 2000 vyučuje na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a od roku 2008 také na katedře sólového zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity. Mezi její žákyně patří i šestnáctiletá Patricia Janečková, jedna z nejnadějnějších talentů nejmladší generace.

Předprodej vstupenek probíhá v pokladně kina Vatra.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.