Programů směřujících ke klasické hudbě konaných mimo Koncertní předplatné nebývá v průběhu roku v programu tolik. Podzimní část sezóny tak zpestří hudebně literární pořad Dvořákův americký sen, který bravurně zpracovává téma pobytu Antonína Dvořáka v Americe. Přibližuje jeho tvorbu a vzpomínky na rodnou zem, po níž se mu v cizině velmi stýskalo.

V průběhu večera zazní známé Dvořákovy skladby i skladby jeho žáků Willa Mariona Cooka, Rubina Goldmarka a Maurice Arnolda Strothotta z konzervatoře ve Spojených státech.

Za klavír usedne Martin Kasík, jež patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény a je oceňován za tvořivý a poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku a proměnlivost nálad.

Jeho hudebním partnerem bude klarinetista Irvin Venyš. Venyš svého největšího úspěchu zatím dosáhl na prestižní soutěži Pražské jaro v roce 2008 a spolu s Kasíkem jsou již meziříčskému publiku známí.

Pěvecky bude pořad doprovázet mladá talentovaná pěvkyně Petra Vondrová. Ta je laureátkou pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a mimo jiné také držitelkou Ceny Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro či ceny Divadla J. K. Tyla. V rámci své umělecké činnosti spolupracuje s předními českými dirigenty, jako jsou František Drs, Tomáš Brauner a jiní.

Večer o mluvené slovo z Dvořákových Amerických dopisů doplní herec Jan Šťastný.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.