„Řezníci během pátku porazili deset prasat. V sobotu a neděli bychom tak měli mít pro návštěvníky připraveno k ochutnávce i na prodej 100 kg jitrnic, 100 kg jelit, 100 kg tlačenky, 50 litrů sádla, 30 kg škvarků a 130 kg ovaru,“ vypočítal Pavel Mikula, vedoucí hotelu Galik, kde budou zabíjačkové speciality v nabídce.

Do Velkých Karlovic v pátek také dorazili italští kuchaři a producenti z Friuli včetně hlavní hvězdy, držitele prestižní Michelinské hvězdy Alessandra Gavagni. Ten uvaří v sobotu galavečeři a v neděli předvede svůj um při kuchařských show. Italští producenti s sebou přivezli mj. 200 kg speciální rýže pro přípravu rizota i na prodej, 90 kg špaget, 40 kg parmezánu, 40 kg furlánského sýru frico, 50 kg špeku, 67 kg různých uzenin a salámů nebo 50 kg proslulé sušené šunky pršut.

„Obvykle zraje ve sklepích 12 měsíců, ale pro Karlovský gastrofestival jsme ji nechali zrát o 6 měsíců déle, čímž je vzácnější a chutnější. Další zajímavostí mezi produkty, které jsme přivezli, je například naše pivo z horské vody pramenící v 1800 metrech nad mořem,“ prozradil Loris Petris, jeden z italských kuchařů.

Lidé budou moci během Gastro tour navštěvovat vybrané restaurace v údolí Léskové a ochutnávat jejich speciality, k mání budou také různé regionální produkty, protože součástí programu je také mezinárodní farmářský trh – po oba dny od 10 do 16 hodin. Celkem bude v údolí Léskové osm gastronomických zastávek, mezi nimiž návštěvníky zdarma sveze vláček či historický autobus. Vstup na akci je taktéž zdarma. Na všech místech bude možné platit pouze jednotnou měnou Valašský gastroš, kterou lidé vymění ve směnárnách v kurzu 1 gastroš za 25 Kč.

Kromě zabíjačky v hotelu Galik budou k dispozici různé další pochoutky. V Gril srubu Razula budou „úřadovat“ italští farmáři z Friuli, nabídnou mj. prosciutto či sýry i italská jídla včetně rizota či noků. Hotel Lanterna ovládnou valašské speciality, hotel Horal kromě toho nabídne i italská vína, jehněčí, palačinky či meruňkový punč. V Penzionu Pod Pralesem budou kromě kyselice, bramboračky či halušek připraveny také jehněčí speciality, domácí jablečný mošt či jídlo s tajemně znějícím názvem Zašumúraný regiment. Penzion U Dorňáků má připraveno 450 pstruhů a 500 porcí zvěřinového guláše v chlebu. Jedna ze zastávek – v Hotelu Pod Javorem – bude mít v nabídce výhradně sladká jídla. V Apartmánech Razula se budou ochutnávat eko vína.

Víkend zpestří v neděli 10. ročník soutěže o nejlepší valašský frgál. Milovníci míchaných nápojů se mohou těšit na barmanské večery v Cocktail baru Lanterna. Připraveny jsou i další doprovodné programy a pro rodiče je zajištěna možnost hlídání dětí. U sjezdovky Razula bude při příznivých povětrnostních podmínkách horkovzdušný balón, v němž se návštěvníci na chvíli mohou vznést do výšky a pokochat se výhledem na krajinu Beskyd.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.