Projekt podpořený ROP Střední Morava propojí ski areály Razula, Machůzky, Kyčerka a Jezerné ve Velkých Karlovicích, areál Karolinka v sousedním stejnojmenném městě a blízké Ski centrum Kohútka.

Areály budou vystupovat pod zastřešujícím názvem Skiregion Valašsko. Ten dohromady představuje bezmála 20 kilometrů sjezdovek na 20 přepravních zařízeních.

„Věříme, že tato novinka zatraktivní možnosti zimního vyžití na Valašsku a ocení ji nejen pravidelní hosté, kteří po ní již delší dobu volali, ale že také přilákáme nové návštěvníky. Společný skipas nabídne pestrý výběr sjezdovek různé délky a náročnosti, lyžaři mohou za jedny peníze navštěvovat během pobytu různá místa a trávit tak každý den nebo třeba i půlden někde jinde. Cena skipasu bude výhodnější, než kdyby si host koupil každý den jednodenní skipas v jiném středisku,“ uvedl Luboš Sušila ze Ski areálu Razula, jednatel obecně prospěšné společnosti Valašsko, která celý projekt zastřešuje.

Společné skipasy budou v prodeji od třídenní varianty. Hosté si je budou moci zakoupit nejen na pokladnách ski areálů, ale také v některých okolních hotelech. Na kratší období budou ski areály i nadále nabízet kratší časové jízdenky, které ale budou platit pouze pro jejich vlastní sjezdovky.

„Ceník společných skipasů ještě v současné době dolaďujeme, zveřejníme ho v nejbližší době,“ doplnil Luboš Sušila.

Jednotlivá střediska jsou dobře dopravně dostupná a jsou od sebe vzdálena od 5 do 20 minut cesty autem. „Do budoucna budeme usilovat například o propojení zúčastněných středisek skibusem, zapojení dalších lyžařských areálů a o rozšíření spolupráce mimo zimní období,“ dodal Luboš Sušila.

Oblast Skiregionu Valašsko patří tradičně k nejvyhledávanějším zimním destinacím v České republice. Vyniká neporušenou přírodou CHKO Beskydy a mimořádně čistým ovzduším a kromě lyžařských areálů je bohatá také na množství upravovaných běžeckých stop – běžkaři zde mají k dispozici přes 90 kilometrů v údolí i na hřebenech hor.

Oblast si získala v poslední době velkou oblibu i díky novým relaxačním centrům, jimž dominuje zejména karlovický Wellness Horal s termálními bazény, ale také díky hospůdkám s kvalitní krajovou gastronomií a dalším doprovodným službám pro trávení volného času.

Skiregion Valašsko tvoří:

- Ski centrum Kohútka

- Ski areál Razula

- Ski areál Jezerné

- Ski areál Kyčerka 

- Ski areál Machůzky

- Skiareál Karolinka

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.