Město plánovalo revitalizaci dlouhou dobu. Práce by měly začít v srpnu letošního roku a potrvají maximálně rok.

„Na terase plánujeme opravit zdiva, pilíře a dlažbu a vyměníme zábradlí. Projekt počítá také s novými stožáry na vlajky, kamennými pilíři s kovovými mísami a instalací nových laviček, litinových košů a naučných tabulí,“ vyjmenovala místostarostka města Yvona Wojaczková a představila také novinku: „Vedle pomníku necháme vyznačit půdorys původního barokního letohrádku Belveder, který místu dominoval do poloviny 19. století.“

Město podalo na obnovu pietního místa žádost o dotaci na projekt přeshraniční spolupráce „Společné obzory - rozvoj cestovního ruchu prostřednictvím revitalizací památných míst regionu“ z Fondu malých projektů z operačního programu Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika.

„Do revitalizace se pustíme určitě. Získání dotace a tím pádem zapojení slovenského partnera z Čadce by bylo příjemným bonusem,“ řekl Daniel Šulák, vedoucí oddělení rozvoje města. Město by v případě získání dotace zaplatilo částku 560 tisíc korun.

Pomník na Helštýně stojí od roku 1948. Byl vybudován na počest obětí druhé světové války podle návrhu architektů Josefa Místeckého a Jaroslava Hlaváče.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.