V juniorech do 65 kg nedal nikomu šanci domácí Michal Kolník, který poprvé vybojoval prvenství na obě ruce. Upoutal také jeho finálový soupeř na levačku Tomáš Ivičič ze Židlochovic.

V juniorech do 75 kg zvítězil na obě ruce rovněž domácí Šimčík. Největším překvapením se však stal nováček Viktor Tomanec, který v této kategorii skončil na levačku bronzový a na pravačku stříbrný. Hmotností by se dokonce vešel do "pětašedesátky", nechtěl však překážet Kolníkovi.

Ženy zcela ovládl klub Troubek, když zvítězila reprezentantka Lenka Vojtková. Ve finále jí podlehla kolegyně Markéta Vojtková.

V mužích do 70 kg triumfoval poprvé v letošní sezoně domácí Milan Miroš. V Praze se do kategorie nevešel a z účasti v Mladějově se omluvil. Ve finále mu oponoval na levačku Michael Svoboda (AWC Sokol Židlochovice) a na pravačku Michal Králíček z Podivína.

Nízkou konkurencí trpěla osmdesátka. Závodníci opět přestupovali výš za zkušenostmi. Pravačku tu zvítězil židlochovický Matěj Svoboda.

Prvenství z Prahy zopakoval i v Hluku Tomáš Mička (AWC Vysočina). Ve finále porazil juniorského reprezentanta Kleina (AWC Sokol Židlochovice). Husarský kousek se podařil Robinu Svačinovi (AWK Sokol Podivín) na pravačku. Vítězství v kategorii do 80 kg na levou ruku mu nestačilo, na ruku pravou tak přešel o třídu výš. A všechny porazil! Ve finále se s ním smolně vyfauloval Otto Vlk ze Židlochovic.

Kategorie do 100 kg s největším překvapením

Největší překvapení v Praze potvrdil v Hluku svým vítězstvím kategorie do 100 kg Jan Tesař (AWC Sokol Židlochovice). Stav finále otočil dvojnásobnou výhrou nad reprezentantem Radkem Svačinou (AWK Sokol Podivín). Svačina si spravil chuť prvenstvím na pravačku.

Královské kategorii chyběly tři ze čtyř hvězd. Živný, Němec ani Vodák se soutěže nezúčastnili. Z lehce vybojovaného zlata se radoval domácí Dušan Tesařík. Na obě ruce o něj ve finále bojoval s Uhlířem (AWC Vysočina).

Soutěž týmů vyhráli potřetí v řadě Židlochovičtí. Na několik hodin přebarvili Hluk na červeno. Patřil k nim každý čtvrtý závodník a každý třetí medailista. V celkovém bodování už vedou téměř o dvě stě bodů před druhým Podivínem.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.