Nepatřičný návštěvník

Už před otevřením dveří Slováckého divadla před ním stál pěkný hlouček žen, které se těšily na to, že si zkrášlí svůj sortiment kabelek. Já sám, jako zástupce opačného pohlaví, jsem si připadal v této skupině dost osamocený.

Kromě mě zde byl totiž jen jeden starší pán, doprovázející svou manželku, a malý kluk, který zde byl se svou maminkou. Přesto jsem se však nenechal odradit a po otevření dveří jsem směle vstoupil do foyer divadla. 

Moře kabelek

Ve společenském sále budovy bylo různých kabelek skutečně požehnaně. Červené, černé, bílé, hnědé, velké, malé, na ramena nebo jen tak do ruky. Čtyři roky zpátky, v roce 2015, tu bylo přes 1500 různých ženských doplňků, ale dnešní den je podle mého odhadu předčil.

Kabelky byly darované, a byly různých značek. Vedle docela obyčejných se zde objevily i drahé značky, jako Prada nebo Guess. Přitom většina kabelek stála doslova pakatel - jejich cena se většinou pohybovala v řádech desítek korun. Ty větší, nebo ty dražší, stály několik stokorun, ale nezaznamenal jsem žádnou, jejíž cena by byla vyšší.

Pestrý sortiment

V divadle nebyly ale na prodej jen samotné kabelky, ale i různé zajímavé doplňky. Na jedné z krabic byl položený koš a v něm byly uložené mnohé různé varianty slunečních brýlí. Člověk si mohl v takovém množství snadno vybrat nějaké, které by mu slušely.

Mezi samotnými kabelkami se daly najít i sportovní tašky, brašny, nebo i skládací kontejnery na hračky. Výběr věcí byl skutečně pestrý. U vchodu do divadla na vás pak čekal malý stolek s různými doplňky - mořskou solí do vany, bižuterií nebo voňavými mýdly. Já sám jsem neodolal a jedno si vybral. 

Nelze odhadnout, jaký bude mít letošní kabelkový veletrh úspěch. Ať už je jakýkoliv, je možné veletrhu NADĚJE popřát, aby byl co největší. Peníze utržené z prodeje kabelek půjdou na dobrou věc, a takových peněz bude vždy potřeba. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.