Kouzelné zahájení

První týden se nesl ve znamení zahájení adventu. V pátek se odpoledne představil dětem profesionální kouzelník Jiří Hadaš, a ukázal jim své magické triky. Poté byl starostou města Stanislavem Blahou rozsvícen vánoční strom na náměstí. Pod strom byl umístěn dřevěný betlém. V něm je dřevěná kasička, do které mohou lidé přispívat na azylový dům pro ženy a matky s dětmi Petrklíč v Uherském Hradišti - Véskách.

Po rozsvícení stromu se na ploše kostela svatého Františka Xaverského rozjela dechberoucí světelná show. Nakonec vystoupila skupina akuStyk, která divákům mimo jiné zahrála tak trochu jinou verzi Neckářovy Půlnoční. 

Skromný začátek

V sobotu se divákům jako první představila skupina Venca’s group. Po jejich vystoupení se na pódiu objevily děti z dětského folklorního sboru Omladina. Následně pak vystoupil ženský pěvecký sbor z Modré a zazpíval posluchačům mnoho tradičních moravských písní. Odpoledne zahrála divákům lokální country kapela Štrůdl.

V neděli vystoupila na náměstí nejprve cimbálová muzika Cifra. Po nich nastoupil na pódium mužský a ženský sbor z Míkovic. Ten posluchačům nejen zazpíval, ale i zatancoval.

Na náměstí se otevřely první stánky s jídlem. Hladoví kolemjdoucí si mohli koupit vafle, ovčí a kozí sýr, rychlé občerstvení a mnoho jiných dobrot. A samozřejmě i tradiční svařené víno.

To bylo ovšem prozatím vše. Až od 7. prosince budou moci na náměstí prodávat stánkaři vedle jídel i další zboží. I přes toto omezení se na náměstí shromáždilo hodně lidí, aby si poslechli hudbu nebo ochutnali domácí jídla.

Okamžiky republiky

Na Mariánském náměstí probíhá současně výstava u příležitosti stého výročí vzniku Československa. Její název je Okamžiky 100letí. Jde o přehlídku fotografií z archivu České tiskové kanceláře (ČTK). Fotografie datují momenty od vzniku Československa, přes jeho rozdělení, až po dvojnásobné vítězství Ester Ledecké na letošní olympiádě.

Adventní trhy potrvají až do neděle 23. prosince, výstava fotografií z archivu ČTK bude v Uherském Hradišti do 11. prosince.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.