Dny otevřených dveří proběhly 23. a 24. listopadu.

Seznamte se

Ačkoliv by se mohlo zdát. že gymnázium a střední odborná škola v sedmitisícovém městě nemají příliš co nabídnout, opak je pravdou. Už u východu návštěvníka přivítala zemědělská technika, živý kůň, ale i červené auto autoškoly. Zájemci můžou mimo jiné na této škole získat i řidičák.

U vchodu pak čekaly milé studentky, které vítaly návštěvníky. Pak už se otevřela široká výloha nabídek staroměstské střední školy. 

Každý si vybere

V přízemí v hlavní budově byla odborná učiliště školy. Ve třídách se tak mohli zájemci seznámit s agropodnikáním, truhlářstvím, stavebnictvím nebo sportovním managementem.

V 1. patře hlavní budovy probíhaly pak ve třídách prezentace jazyků, které se na gymnáziu vyučuji – angličtina, němčina a francouzština. V učebnách seděli vyučující a spolu se studenty představovali zájemcům co je může zajímavého během studia jazyků potkat. Šlo o různé výměnné pobyty, zájezdy, akce a projekty.

V postranních chodbách se pak žáci seznámili blíže s předměty, které se zde vyučují. V laboratoři mohli být svědky fascinujících experimentů, vyzkoušet si prostornost tělocvičny nebo vybavení počítačové učebny. Některé třídy zůstaly návštěvníkům zavřené, ale i přesto do nich mohli alespoň nahlédnout. 

Nostalgie

Na dny otevřených dveří dorazilo kromě zájemců o studium i několik již bývalých žáků gymnázia. Kdysi dávno zde prožili svá nejlepší léta života, a určitě by byla škoda si je někdy nepřipomenout. Tihle studenti se pak často zastavovali na kus řeči s učiteli, vzpomínali na své zážitky spojené se školou a vyprávěli, co nyní studují.  

Den otevřených dveří se vydařil. Na střední školu přišlo hodně zájemců, kteří projevili chuť zde v budoucnu studovat. Uvidíme, jestli příští rok bude ještě úspěšnější.   

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.