„Je to v podstatě situační, nebo chcete-li absurdní komedie. V polovině hry dojde k obratu v žánrovém uchopení směrem k dramatu, ale jde mi o to, aby to pořád bylo vtipné,” uvedl minulý týden na zahajovací zkoušce režisér Lukáš Kopecký, který je v současnosti kmenovým režisérem Českého rozhlasu Brno a spolupracuje s divadly po celé republice.

„Čím víc jsem text četl, nacházel jsem si k němu vnitřní klíč. Tématem hry je krize současného muže, ale v tragikomickém pojetí. Hra tematizuje a pracuje vědomě s klišé a nekorektním humorem a je v ní i rovina šovinismu,” doplnil režisér.

Hra popisuje vtipnou zápletku, kdy se úspěšný pařížský právník a věrný manžel jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Posléze se děje zapojuje právníkova žena Catherine, která se náhle vrací domů, a také mladá žena lehkých mravů. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé?

„Autor čtrnáct let staré hry Sébastien Thiéry byl původně hercem bez práce. Aby se jako herec uplatnil, začal psát – a stal se jedním z nejuváděnějších francouzských dramatiků. Ve svých hrách sice navazuje na tradice absurdního divadla, uplatňuje je ovšem v lehčích a výrazně komediálně laděných žánrech. Opakovaně se v nich vrací téma úspěšných lidí, kteří už nedovedou vnímat sebe samé. Nečekaná situace je však připraví o stereotyp a prověří až na dřeň,” doplnila dramaturgyně novinky Markéta Špetíková.

Dva úplně nahé muže, které momentálně hraje také nové ostravské Divadlo Mír, uvede Slovácké divadlo v překladu Kateřiny Neveu. Hudbu složil Mario Buzzi a scénografie se ujala Veronika Watzková. Choreografii vytvoří Pavol Seriš, který v minulé sezóně se Slováckým divadlem pohybově spolupracoval na dramatu Karoliny Světlé Kříž u potoka.

Diváci se mohou těšit na herecký koncert Tomáše Šulaje a nováčka souboru Pavla Šupiny, Kláru Vojtkovou a Petru Staňkovou. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.