Hlášení o požáru dřevěné chaty u Lopeníku na Uherskohradišťsku obdrželi hasiči v pátek ve 22:41 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálů z Uherského Brodu a dobrovolným hasičům Starý Hrozenkov, Strání, Bystřice pod Lopeníkem, Březová, Bánov a Bojkovice. Hasiči vyjeli se sedmi zásahovými vozidly a s jedním velitelským automobilem.

„Příjezd k požáru byl komplikován mlhou, rozbahněným terénem, a hlavně nesprávně nahlášeným místem. Hořící chatu hasiči nalezli průzkumem v nepřístupném terénu až v lokalitě Lopenické Bošáčky. Dobrovolníci z Březové a Strání museli k požáru přijet přes slovenskou obec Nová Bošáca. K dohořívající chatě se hasiči dostali pouze s terénním velitelským automobilem. Ostatní zásahová technika zůstala stát v rozbahněném terénu asi kilometr od místa požáru,“ popsal v sobotu situaci Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Na místě požáru byli dva muži a žena, která po chvíli omdlela. Proto hasiči povolali zdravotnickou záchrannou službu. Vzhledem k tomu, že sanitní vůz zůstal stát na točně autobusů ve Vyškovci, museli ji přivézt k ošetření terénním automobilem. Žena odmítla převoz do nemocnice a vrátila se zpět k chatě,“ uvedl Roman Žemlička.

„Vyšetřovatel hasičů určil v sobotu 17. března za příčinu vzniku požáru nesprávnou úpravu prostupu kouřovodu hořlavou stěnou,“ dodal.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.