„Majitel stavení naštěstí objevil požár včas a hasiči rychlým zásahem zabránili větším škodám. Uchránili majetek za půl miliónu korun, nikdo nebyl zraněn,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Vlastník chaty ohlásil požár v 15:17 hodin. Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů z požární stanice Uherského Hradiště a požární poplach vyhlásil i jednotkám dobrovolných hasičů z Nedakonic a Buchlovic.

„Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří v mezistropu objektu. Požár uhasili dvěma vysokotlakými proudy vody. V dýchacích přístrojích rozebírali konstrukci podhledu, s termokamerou kontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska,“ řekl k zásahu mluvčí hasičů.

Na místo se dostavili policisté a vyšetřovatel hasičů. „Majitel chaty jim sdělil, že zatopil v krbových kamnech. Naštěstí zůstal ve stavení a všiml si, že z podhledu vychází kouř. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že došlo k poškození rozvodů horkého vzduchu a následnému hoření dřevěných konstrukcí,“ dodal Roman Žemlička.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.