KOVOZOO ve Starém Městě již několik let udivuje své návštěvníky jedinečnou kolekcí zvířat zhotovených z netradičního materiálu - především z kovového odpadu. Je jich více než 250.

V tomto roce v adventním čase přichází s novinkou - betlémskou scénu, tvořenou na ploše 60 metrů čtverečních dvaceti postavami v životní velikosti. Ze dřeva je zhotoveno osm lidských postav a anděl.

Jedenáct figur zvířat, například velbloud, osel, vůl, ovečky, pes a další, patří mezi "tradiční" chovance KOVOZOO -  tedy jsou vyrobeny z kovových dílů. Vše je pečlivě zpracováno do nejmenších detailů, přestože sochy mají úctyhodné rozměry i hmotnost kolem 500 kg.  

Betlém je umístěn v kryté hale, která v předvánočním čase poslouží také k jiným akcím, například zde 16. prosince od 14 hodin proběhne koncert špičkového slovenského gospelového souboru Gospel Family SK. 

Jako většina zoologických zahrad, je i KOVOZOO otevřena denně, včetně svátků. Je nutno dodat, že tato netradiční turistická atraktivita patří z pohledu návštěvnosti mezi TOP 10 nejvíce oblíbených turistických cílů Zlínského kraje a mimo jiné vyniká i širokým rozsahem vzdělávacích programů. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.