Žádost o pomoc v obci Zborovice přijali hasiči na tísňové lince v pátek ve 20:08 hodin. Podle oznamovatele zde došlo k částečnému zhroucení starého rodinného domu a hrozilo nebezpečí poškození dalších staveb. 

„Krajské operační středisko na místo ihned vyslalo jednotky profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan a Kroměříže, se speciálním technickým kontejnerem také jednotku ze stanice Zlín. K události vyjel i velící důstojník směny a dobrovolné jednotky ze Zborovic a Zdounek,“ upřesnil mluvčí hasičů.

„Velitel zásahu na místě zjistil, že část stěny starého neobydleného domu se zhroutila a došlo k narušení jeho statiky. Vzhledem k velkému poškození starého objektu nebylo možné provést ani neodkladné pažení, a proto si vyžádal statika,“ sdělil Pavel Řezníček.

Statik po posouzení stavu zakázal vstup do obou objektů až do doby demolice. Prostory proto hasiči zabezpečili páskou a po odpojení plynu a elektřiny ve 23:28 hodin místo předali starostovi obce, který v nejbližších dnech zajistí další nutné úkony.

Evakuované osoby si podle Řezníčka na nezbytnou dobu zabezpečily ubytování v jiných prostorách.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.