„Obvinění ve věku sedmnáct, devatenáct a čtyřiadvacet let se letos v březnu domluvili, že společně okradou o drogy jejich třicetiletého známého, který jednomu z nich dlužil peníze. Zjistili si, že přijede v noci kolem třetí hodiny na Erbenovo nábřeží v Kroměříži, a tak se na místo s předstihem vydali. Schovali se a vyčkali na jeho příjezd,“ uvedla v pondělí 1. dubna mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Dva z povedené trojice pak muže fyzicky napadli. „Kopali ho do obličeje a také ho udeřili dřevěnou tyčí do hlavy. Křičeli na něj, aby jim dal drogy, a tak jim vydal pánskou tašku s pětistovkou a pervitinem. Nakonec mu ještě vzali klíče od vozidla a odešli. O drogu se pak podělili,“ popsala policistka.

O hodinu později se nejmladší z agresorů již pod vlivem pervitinu vydal do centra města, kde se potkal s jednatřicetiletým kamarádem. Domluvili se, že se projedou ve vozidle napadaného. Starší muž řídil po městě, mladší pak po polních cestách, kde s autem havaroval a značně ho poničil. Vůz nakonec nechali stát v poli a odešli.

Oba se dopustili trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Na druhý den byl automobil v poli nalezen a policisté začali pátrat po jeho majiteli. Přitom vyšla najevo předcházející událost. Kriminalisté následně všechny podezřelé dopadli a tři z nich skončili ve vazbě.

„Dvěma z trojice, která naplánovala a uskutečnila loupež, nyní hrozí až desetileté vězení a mladíkovi, jenž nedosáhl osmnácti let, až pětileté. Jednatřicetiletý muž, který řídil auto, může jít za mříže až na dva roky,” dodala mluvčí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.