„Kroměřížští kriminalisté při vyšetřování tragické události zjistili, že šestadvacetiletý muž z Holešovska vešel před přijíždějící vlak pravděpodobně úmyslně. Přesné okolnosti této události kriminalisté nadále prověřují. Rodině poskytla pomoc policejní psycholožka,“ sdělila dnes mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

„V úterý pět minut po osmé hodině ranní vyjeli profesionální hasiči ze stanice Kroměříž k dopravní nehodě, která se stala na železnici v Hulíně na Kroměřížsku. Na místo přijeli i záchranáři s lékařem, který však již jen mohl konstatovat úmrtí, neboť muž utrpěl při nehodě velmi vážná zranění,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Po příjezdu zástupců Správy železniční dopravní cesty z Přerova a Brna a zadokumentování místa nehody byl přistaven k místu neštěstí náhradní vlak pro šedesát cestujících.

„Kroměřížští hasiči poté pomohli cestujícím s využitím žebříku k jejich bezpečnému přestupu do náhradního spoje,“ dodala mluvčí.

Železniční doprava ve směru na Přerov byla zastavena. Na druhé koleji směrem na Otrokovice byl provoz zachován se sníženou rychlostí.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.