„Po vystřízlivění putoval zpět na policii, kde ho kroměřížští kriminalisté obvinili z několika trestných činů, za něž mu hrozí až tříleté vězení,“ informovala ve čtvrtek 24. května policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Obviněný trestnou činnost páchal ve městě Holešov a vždy se před tím posilnil alkoholem. „Letos v dubnu ukopl zpětné zrcátko na osobním automobilu a bezprostředně poté prokopl skleněnou výplň vstupních dveří bytového domu. Způsobil tak škodu za víc než čtyři tisíce korun.

„Začátkem května před restaurací rozbil pivní láhve a když ho servírka upozornila, aby nedělal nepořádek, vulgárně jí i před hosty urážel. Když mu vzhledem k jeho silné podnapilosti odmítla prodat alkohol, opět jí začal sprostě nadávat. Nakonec ho z restaurace vyvedl majitel podniku a vysloužil si tím od opilce rovněž několik urážlivých nadávek,“ pokračovala policistka.

Mladík poté ve vzteku poškodil vozidlo zaparkované před restaurací. Poničil levý přední blatník, prorazil mřížku masky a poškrábal sklo na levém světlometu. Škoda dosáhla téměř třinácti tisíc korun. 

Posledního velmi závažného skutku se dopustil před pěti dny. „Na hřišti za bytovým domem opět v podnapilém stavu vyhrožoval pěti mladistvým ve věku patnáct až osmnáct let, že má u sebe nůž a neváhá jej použít. Poté nůž s dvaceticentimetrovou čepelí vytáhl z batohu a namířil ho na děti se slovy, že je pobodá, že je zabije. Jedna z dívek přivolala policisty, kteří opilce zadrželi a převezli na záchytku,“ vylíčila zatím jeho poslední skutek na svobodě Simona Kyšnerová.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.