„Při požáru nebyl nikdo zraněn, místo události zabezpečila až do pondělí 21. května policie, kdy přijedou zjistit příčinu požáru specialisté z Technického ústavu požární ochrany,” informoval dnes Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Požár ve Vrchlického ulici v Kroměříži byl hasičům ohlášen včera v 23:17 hodin. Oznamovatel sdělil, že v garáži jsou uskladněny elektrické vozíky a z objektu už šlehají plameny. Operační důstojník HZS vyhlásil požární poplach jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů z Kroměříže. Kvůli zajištění zásobování vodou povolal jednotku profesionálních hasičů z Holešova a dobrovolné hasiče z Hulína i Chropyně.

„Hasiče při průzkumu přivítalo několik výbuchů od akumulátorů a pneumatik. Garáž byla celá v plamenech, proto v dýchacích přístrojích nasadili několik útočných proudů vody. K hašení použili i pěnidlo. S ohledem na bezpečnost hasičů a z důvodu předchozích výbuchů hasili zprvu s větším odstupem. Požár dostali pod kontrolu do 20 minut od ohlášení požáru. Následně začali rozebírat konstrukcí a dohašovat skrytá ohniska hoření. Hasební práce ukončili v neděli v 0:53 hodin," popsal Roman Žemlička.

Požár podle mluvčího hasičů zničil čtyři elektrické vozíky používané jako elektrický vláček v Podzámecké zahradě, jedno osobní vozidlo značky BMW a objekt garáže.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.