„Máme za sebou historicky nejlepší sezónu za poslední léta a laťku udržíme. Připravujeme již nabídku výstav, koncertů a společenských akcí na rok 2016, která doufám opět nezklame, ba naopak,” zhodnotil návštěvnost Pavel Chmelík, ředitel Městského kulturního střediska, které utváří kulturní nabídku v Holešově a spravuje zámek.

Největší pozornost letos přilákaly výstavy. Zámeckou galerii navštívilo více než dvaadvacet tisíc návštěvníků. Dvanáct tisíc z nich se přišlo podívat na živá exotická zvířata, dalších devět a půl tisíce na originály vrcholné tvorby malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. Do Holešova je zapůjčilo čtrnáct soukromých sběratelů z celé republiky a tři instituce. Výstava zaujala taktéž speciálními komentovanými přednáškami pro školy, které si poslechlo tisíc sto žáků a studentů.

Své publikum si našla také výstava grafik z pozůstalosti po Oldřichu Kulhánkovi, tvůrci českých bankovek. Turisty lákaly také tradiční komentované prohlídky zámku včetně nočních prohlídek, přišlo na ně čtyři a půl tisíce lidí.

Holešov si navíc letos užil také pozornost Toulavé kamery, která přijela dokonce dvakrát. Poprvé natočit o Šachově synagoze a židovském hřbitovu, podruhé o výstavě Zdeňka Buriana a o krásách zámecké zahrady.

Uzavření holešovského zámku na zimu je letos pouze symbolické. MKS Holešov se rozhodlo, že veřejnost do vánoc potěší ještě dvěma novými výstavami.

V pátek 13. listopadu otevírá velkou expozici hobby modelů, která odprezentuje práci modelářů z celé Moravy. Od 28. listopadu se veřejnost může přijít podívat na výstavu betlémů z nejrůznějších materiálů sběratelů a lidových výrobců z celé republiky.

Do 13. prosince trvá výstava Zámek znovu vzkříšený, která u příležitosti 10 let zakoupení zámku městem Holešov připomíná nejdůležitější momenty v jeho historii a nejzajímavější momenty náročných oprav v letech 2005 - 2015.

Do svátků zazní na zámku také hudba. V úterý 17. listopadu vystoupí ve Velkém sále Adam Plachetka a Czech Ensemble Baroque Orchestra.

Plán akcí na rok 2016 zveřejní Městské kulturní středisko Holešov po novém roce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.